Radosny Dom Seniora
dom seniora łódzkie, domy spokojnej starości Łódź

Aktualności

Domy pomocy społecznej a prywatne domy opieki
Zadbaj o komfort wypoczynku i odpowiednią opiekę nad swoim bliskim
Czytaj więcej
Opieka nad osobą starszą
Sprawdź, jakie są odpowiednie warunki do opieki nad osobą starszą.
Czytaj więcej
Czym się różni choroba Alzheimera od demencji?
Poznaj podstawowe różnice pomiędzy chorobą Alzheimera i demencją starczą.
Czytaj więcej
Opieka nad osobami z chorobą Alzheimera
Radosny Dom seniora Zapewnia opiekę osobom dotkniętym demencją starczą oraz chorobą Alzheimera.
Czytaj więcej
Wszyscy walczmy z demencją!
Populacja Europy, w tym Polski starzeje się. Rośnie tym samym liczba osób cierpiących na demencję. To nie tylko konsekwencja choroby Alzheimera ale i skutek chorób zwyrodnieniowych naczyń oraz choroby Parkinsona. Zła wiadomość jest taka, że nie
Czytaj więcej
Życie Polaków wydłuża się szybciej niż w Europie Zachodniej
Przeciętna długość życia mężczyzn w Polsce wynosi 73 lata i wydłuża się szybciej niż w tzw. unijnej piętnastce – informuje prof. Bogdan Wojtyniak. Polacy mają jednak wiele do nadrobienia w porównaniu do zachodnich Europejczyków.
Czytaj więcej

Opieka nad osobami starszymi w Polsce

Stworzyliśmy dział „aktualności” publikując ciekawe artykuły dotyczące domów spokojnej starości w Polsce, opieki nad osobami starszymi i częstymi chorobami dopadającymi osoby w podeszłym wieku. Tu również znajdą Państwo książki cenionych specjalistów i ekspertów traktujące o starości i metodach jej oswajania. Zapraszamy do ciekawej lektury. Domy seniora Łódź to wciąż temat tabu. Niestety w opinii wielu są to miejsca ponure, nieprzyjazne i mało fachowe. Poprzez nasze publikacje staramy się zmienić ten niepochlebny obraz. Tym bardziej, że nasz dom seniora Łódź jest przykładem miejsca, w którym prawdziwe i dobrze dba się o swoich mieszkańców. Do pensjonariuszy podchodzimy z troską, zrozumieniem i serdecznością.