Radosny Dom Seniora
domy seniora Łódź, dom spokojnej starości łódź

Aktualności

Opieka nad osobą starszą

Opieka nad osobą starszą

Opiekując się osobami starszymi konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego miejsca do wypoczynku, przystosowanego do ich możliwości psychofizycznych, a także zbudowanie harmonijnej relacji, która zapewni, pełen komfort i spokój potrzebny do codziennego życia. Troska i empatia to bez wątpienia najważniejsze cechy w obcowaniu z osobą starszą. Z upływem lat, oraz w trakcie przemian związanych z upływem czasu zmienia się charakter i temperament człowieka, dlatego tak istotne jest odpowiednie podejście, z należytym spokojem i delikatnością.

 

Przy wybieraniu domu opieki, w którym będzie przebywać osoba starsza ważne jest, aby miejsce było jak najbardziej przyjazne, w kontekście lokalowym. Powinno być przytulne i otoczone osobistymi przedmiotami. Kluczowe jest by sfera prywatna, przeznaczona wyłącznie dla osoby starszej, pomagała lepiej funkcjonować na co dzień. Przestrzeń powinna wspierać samodzielność w wykonywaniu codziennych czynności. Wszystkie pomieszczenia, w których senior będzie przebywał, powinny być wzbogacone o liczne udogodnienia, takie jak specjalne uchwyty, bądź dodatkowe oświetlenie, które ułatwią funkcjonowanie w domu opieki. Do codziennego wsparcia osoby starszej konieczne są podstawowe urządzenia do diagnostyki, jak ciśnieniomierz do pomiaru ciśnienia krwi, glukometr, bądź tradycyjna waga, w celu monitorowania masy ciała podopiecznego. Kontrolowanie stanu zdrowia oraz systematyczne konsultacje lekarskie pozwalają wyeliminować wiele dolegliwości i niedogodności w funkcjonowaniu organizmu. W takich miejscach jak dom spokojnej starości powinien pracować doświadczony lekarz specjalista geriatrii oraz kadra opiekunów, którzy najlepiej zadbają o osoby w podeszłym wieku. Zabezpieczenie podopiecznych od strony medycznej, pozwoli wyeliminować wiele zmartwień, dotyczących działań opiekuńczych nad naszymi bliskimi.

 

W życiu każdego seniora niezwykle istotna jest również aktywność fizyczna oraz intelektualna. Warto zadbać o zapewnienie jej możliwości spędzania aktywnie wolnych chwil, najlepiej na świeżym powietrzu, biorąc pod uwagę możliwości psychomotoryczne osoby starszej. Jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie pogodzić naszej pracy i należytej opieki nad seniorem możemy wybrać prywatny dom opieki w Łodzi, w którym zostanie opracowany indywidualny program zajęć terapeutycznych. Opieka nad osobami starszymi w Łodzi jest na najwyższym poziomie, wysokie standardy sprawią, że podopieczni poczują się tam w pełni bezpiecznie i komfortowo.