Radosny Dom Seniora
opieka nad osobami starszymi łódź, prywatny dom opieki łódź

Historia Radosnego Domu Seniora

Historia Radosnego Domu Seniora sięga niemal ćwierćwiecza. Dom został zbudowany z myślą o wielopokoleniowej rodzinie. Przez szereg lat życie tętniło i koncentrowało się wokół relacji rodzinnych od dzieci, przez rodziców, na dziadkach i pradziadkach kończąc. Mędzypokoleniowe doświadczenia rozwijały w domownikach otwartość, tolerancję i wyrozumiałość. Dom nasiąkał atmosferą miłości, harmonii, wzajemnego zrozumienia, ale również trosk i zmartwień dnia codziennego. Dzięki wierze, zaufaniu i nadziei mieszkańcy wspólnie pokonywali wszelkie trudności.


Nadszedł czas, kiedy Bóg zabrał najstarszych członków rodziny do wieczności, młodsze pokolenia rozpoczęły nowe drogi życia opuszczając dom i zakładając swoje rodziny. Zgiełk i gwar codzienności odchodził w niepamięć, dom powoli pustoszał, aż pozostał sam, wraz z odbijającym się od ścian, echem historii z przeszłości. Wiele wskazywało na to, że zostanie sprzedany i rozpocznie się w nim nowy, inny rozdział. Mnogość znaków, sytuacji i okoliczności spowodowała jednak, nagły zwrot akcji.


Duża mobilizacja, pomysłowość, wzajemna pomoc i zaangażowanie byłych mieszkańców domu, przyczyniły się do powstania koncepcji stworzenia domu opieki dla osób w podeszłym wieku. Domu, który zapewni radosne chwile seniorom, niemogącym na co dzień spędzać czasu z własnymi rodzinami. Tak rozpoczął się projekt pod nazwą - Radosny Dom Seniora.

Atmosfera prawdziwego domu sprzed lat pozostała, dając nadzieję, wiarę, miłość, radość i sens życia, zarówno jego byłym, jak i nowym mieszkańcom.

 

Zamieszkaj i zacznij żyć!