Radosny Dom Seniora
prywatny dom opieki łódź, dom seniora łódzkie

Oferta

Radosny Dom Seniora zapewnia długoterminową, całodobową i dzienną opiekę nad osobami w podeszłym wieku. Naszym priorytetem jest tworzenie atmosfery prawdziwych warunków domowych. Podchodzimy indywidualnie do każdego z Mieszkańców, otaczając troskliwą opieką osoby starsze. Odeszliśmy od instytucjonalności placówek publicznych takich, jak Dom Pomocy Społecznej, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich standardów i wytycznych, określonych przez Ustawę o Pomocy Społecznej, w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

Zapewniamy opiekę osobom dotkniętym demencją starczą oraz chorobą Alzheimera.

Opieka

Prywatny dom opieki świadczy profesjonalną opiekę nad osobami starszymi. W zakresie świadczonych usług mieści się udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacja, w tym szczególna troska w czasie choroby, opieka higieniczna, niezbędna pomocy w załatwianiu spraw osobistych, ułatwianie kontaktu z otoczeniem. Indywidualne podejście uwzględnia stan zdrowia osoby starszej, sprawność fizyczną i intelektualną oraz osobiste potrzeby i możliwości każdego z Seniorów, a także prawa człowieka, w tym w szczególności prawo do godności, wolności, intymności i poczucia bezpieczeństwa. Mieszkańcy mają zapewnione konsultacje lekarskie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje psychologiczne.

Opieka Medyczna - Geriatria

Opiekę nad Mieszkańcami sprawuje Geriatric-Med, lider w Łodzi i województwie w zakresie świadczenia kompleksowej opieki nad osobami powyżej 60-go roku życia w zakresie diagnostyki i leczenia, łagodzenia bólu i przywracania sprawności seniorom. 

Dom i Ogród

Prywatny dom opieki funkcjonuje w budynku specjalnie przekształconym i przygotowanym dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Dom opieki i cały teren wokół, wolny jest od barier architektonicznych. Wspólna przestrzeń do dyspozycji Seniorów to: salon dziennego pobytu z dostępem do telewizji i kominkiem, ogród zimowy, jadalnia, biblioteka, pokój relaksacyjny oraz salon zapewniający prywatność w spotkaniach z bliskimi. Ogród o powierzchni 2.500 m², z utwardzonymi alejkami, umożliwia codzienne spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu osób starszych.

Pokoje

Prywatny dom opieki oferuje pokoje mieszkalne specjalnie wyposażone i przystosowane dla osób w podeszłym wieku oraz zapewniające Mieszkańcom pełen komfort funkcjonowania w ich przestrzeni. Opieka nad osobą starszą to priorytet pracowników Domu Opieki, ale Seniorzy ponad to, znajdą spokój w swoich pokojach.

Łazienki i toalety

Prywatny dom opieki dysponuje wszystkimi sanitariatami zaopatrzonymi w specjalne uchwyty ułatwiające osobom starszym i mniej sprawnym korzystanie z tych pomieszczeń. Dodatkowo dwie łazienki i toalety przystosowane są według ścisłych wytycznych, dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Ogród zimowy

Prywatny dom opieki posiada ogród zimowy - oszkloną przestrzeń o powierzchni 25 m², która pozwala osobom starszym na relaks i obcowanie w otoczeniu zieleni, nawet w bardzo chłodne dni.

Posiłki

Prywatny dom opieki serwuje trzy posiłki dziennie, w tym posiłki dietetyczne, zgodnie ze wskazaniem lekarza lub dietetyka. Nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów między posiłkami, w ciągu całego dnia. Możliwość spożywania posiłków w we własnym pokoju, a w razie potrzeby karmienie.

Terapia zajęciowa

Prywatny dom opieki prowadzi zajęcia terapeutyczne z uwzględnieniem wewnętrznych potrzeb każdego z mieszkańców, ich zainteresowań oraz możliwości ruchowych i intelektualnych.

Kontakt z rodziną i osobami bliskimi

Prywatny dom opieki zapewnia możliwość podtrzymywania stałych relacji z najbliższymi. Odwiedziny w trakcie całego dnia, wspólne spacery, przystosowane miejsce spotkań zapewniające prywatność rozmowy, nieograniczona komunikacja z Mieszkańcami poprzez specjalną linię telefoniczną oraz komunikator Skype.

Lokalizacja

Prywatny dom opieki znajduje się w spokojnej okolicy, na obrzeżach miasta Łodzi, przy ulicy Lublinek 32. Sąsiedztwo domu opieki z zalesionymi terenami Uroczyska Lublinek, zapewnia mieszkańcom obcowanie z naturą i przyrodą oraz gwarantuje izolację o zgiełku miasta. 

 

Zamieszkaj i zacznij żyć!

Rodzinny dom seniora

Radosny dom seniora w Łódzi świadczy profesjonalną-całodobową opiekę nad osobami starszymi, schorowanymi i niedołężnymi. Stworzyliśmy dom seniora łódzkie, w którym dominuje rodzinna atmosfera. Do każdego pensjonariusza podchodzimy z uwagą, troską i pełnym zaangażowaniem. Naszym celem było wyzbycie się instytucjonalności tego rodzaju placówek. O mieszkańców dba fachowy personel medyczny. Prywatny dom seniora łódź posiada przestronne i estetycznie urządzone pokoje. Pensjonariusze mają zagwarantowane pełne bezpieczeństwo, zrozumienie, spokój oraz wsparcie w podstawowych czynnościach życiowych takich jak dbałość o higienę osobistą czy pomoc w jedzeniu. Nasi podopieczni mają do dyspozycji odpowiednio wyposażone łazienki, bibliotekę, salon dzienny, duży ogród i inne dogodności.